Handy Backup Disaster Recovery
Sistem Kurtarma Sürücü Yazılımı

Handy Backup™ Diasaster Recovery, yedeklemenizi ve ana işletim sisteminin verilerini bağımsız olarak geri yüklemenizi sağlar. Bilgisayarınız başarısız olursa, hemen bir kurtarma sürücünden özgün sabit disk ya da verileri geri yükleyebilir, ya da bu verileri farklı bir bilgisayara aynen aktarabilirsiniz.

Handy Backup' tan kurtarma flaş diski oluşturulur.

Handy Backup Home Professional ve üzeri kullanıcıları, lisans tescil numaraları ile ilave olarak Disaster Recovery kullanabilirler. Eğer isterlerse, ayrı bir program olarak da kullanabilirler.

Handy Backup Disaster Recovery özellikleri:

 • Windows stili arayüz. Diğer birçok felaket kurtarma yazılımı aksine, Handy Backup Disaster Recovery herhangi bir özel bilgi ve beceri gerektirmeyen, çok anlaşılır ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
 • İşletim Sistemi Yedekleme. Bilgisayarınızı, bir kurtarma sürücüsünden başlatmadan önce, harici bir medya gibi, kolayca yedekleyebilir ve disk ana sisteminizi geri yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızı çalıştırdığınızda, normal olarak sistem verileri, önyükleme kayıtları ve diğer bilgiler kilitlenmiş olacaktır.
 • Seçerek Sabit Disk Yedekleme. Ya tam bir disk imaj oluşturmak ya da diskten seçtiğiniz herhangi bir bölümünü yedekleyebilirsiniz.
 • Windows Yedekleri ile uyumluluk. Handy Backup Disaster Recovery, imaj yedeklerinin yaratıldığı Windows versiyonu tarafından okunabilir.

Tam içerik listesi için lütfen bakınız: Handy Backup Disaster Recovery özellikleri

Desteklenen Sistemler

Nasıl Çalışır

 • İlk başta, bir Flash veya USB sürücüsüne Handy Backup Disaster Recovery yüklemeniz gerekir. Bu Disaster Recovery Yükleme Seti yardımı ile yapılır.
 • Ardından, BIOS önyükleme sırasını yapılandırmak gerekir, böylece USB sürücüler ilk etapta yüklenir. Yönergeler için, Kullanıcı Kılavuzunda BIOS Önyükleme Sırası Ayarlama ya bakın.
 • Kurtarma sürücüsünden sistemi yüklediğinizde, Handy Backup Disaster Recovery otomatik olarak başlar. Karşılama ekranı, kısa bir genel özellikler üzerinden devam eder ve ana işlemler hakkında bilgileri size sunar.
 • Program iki tür görev oluşturmanıza olanak sağlar: Yedekleme ve Geri Yükleme. Görev oluşturmak için, iki parametre tanımlamanız gerekir: Ne için Yedekleme (Geri yükleme) ve Neresi için Yedekleme (Geri yükleme). Sonra hemen görevi çalıştırın - ve bitirdiniz!

Yedekleme için Veri

Handy Backup Disaster Recovery bize Handy Backup Windows sürümünde olan mimarinin aynısını paylaşır. Şu anda iki eklenti ile birlikte geliyor:

 • Dosya sistemini yedekleme. Bilgisayarınıza bağlı tüm sabit disklerdeki dosya ve klasörlerden istediklerinizi yedeklersiniz..
 • Disk Image yedekleme. Yerel veya harici sabit disklerin veya belirli bölümlerinin dosya sistemi ne olursa-olsun, disk imajlarını oluşturabilirsiniz

Yedekleme deposu

Veriler aşağıdaki yerlere saklanır:

Programın kullanımıyla ilgili ayrıntılar için, Kullanım Kılavuzu Handy Backup Disaster Recovery ile Veri Yönetimi'ne bakınız.

Bootable Disaster Recovery

 • Handy Backup Disaster Recovery, Flash veya USB sürücüye yüklenmiştir, ve bağımsız olarak işletim sisteminin ana HDD yedeklemesine izin verir.
 • Harici kurtarma sürücüsünden sistemi başlattığınızda, Windows tarafından kilitlenmiş sistem sektörlerini yedekleyerek bir zorluğu aşmanızı sağlar..

Kolay Yedekleme

 • Kapsamlı görev-tabanlı arayüz
 • Windows stili işlemler
 • Tüm operasyonların günlüğü
 • Detaylı yardım
 • e-mail, Skype veya telefonla ücretsiz destek

Uzayabilirlik

 • Handy Backup Disaster Recovery, orijinal Handy Backup (Windows sürümü) mühendisleri tarafından, aynı teknikler kullanılarak, aynı konsepte ve uzayabilirlik düşüncesiyle tasarlanmıştır.
 • Tüm yedekleme ve geri yükleme işlemleri ilgili görevler oluşturarak ve çalışan tarafından başlatılan benzer bir görev tabanlı, plug-in tabanlı mimariye sahiptir.
 • Program Windows' da oluşturulan imaj tabanlı yedekleme ile uyumludur, fakat görevler aynı değildir.

Çoklu Platform Yedekleme Çözümü

 • Handy Backup Disaster Recovery, Microsoft Windows, Linux, Mac OS, Solaris ve diğerleri dahil olmak üzere Java yazılımını destekleyen tüm sistemlerde çalışabilen bir platform bağımsız yedekleme çözümü oluşturmayı amaçlamaktadır ve Novosoft'un Handy Backup Java projesinin bir dalıdır.

Tam özellikli 30 günlük Deneme Dönemi

Yazılımı bu süre boyunca tüm özelliklerini deneyebilirsiniz, tam özellikli bir 30-gün deneme süresi ile geliyor. Deneme süresi, Disaster Recovery Kurulum Kiti ile ilk kurtarma sürücünü oluşturmakla başlar.

Tescil kayıtsız sürümünde, varolan yedekleri geri yükleyebilirsiniz, ama hiçbir yeni yedekleme yapılamaz. Bu, programın deneme süresi dolduğunda bile çöken sisteminizi kurtarma anlamına gelir.

Lisanslama ve Tescil Opsiyonları

Temelde, Handy Backup Disaster Recovery, bağımsız Handy Backup Windows sürümü olarak kullanılabilen tek başına bir üründür. Fakat, özgün Handy Backup için mükemmel bir yapı oluşturduğumuzdan itibaren, Handy Backup Home Profesyonel' den başlayarak, Windows sürümleri içine dahil ettik.

Handy Backup Disaster Recovery Siparişi

Size, aşağıdaki sürümlerden birisini satın almanızı, programı ve Handy Backup Disaster Recovery'i her iki Windows sürümün kayıt numarası ile kullanmanızı öneririz:

Bağımsız Disaster Recovery Çözümü

Ayrıca müstakilen Handy Backup Disaster Recovery satın alabilirsiniz:

Teknik Destek ve Güncellemeler

Bütün kayıtlı kullanıcılar, Handy Backup'ın e-posta, telefon ya da Skype tarafından ücretsiz destek hakkına sahiptir. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, veya yazılım hakkında herhangi bir sorunuz varsa, iletişim formumuzu doldurarak geri bildirim göndermekten çekinmeyin.

Handy Backup sürekli güncellenir ve geliştirilir. Son güncelleştirmeleri haberdar kalmak için ürünün web sitesi olan http://www.handybackup.net'i izleyin.